EASTSLOVAK FOLKLORE ASSOCIATION;

OSTSLOWAKISCHE GEMEINSCHAFT FÜR FOLKLORE

 

 

Východoslovenské folklórne združenie

           

Priekopa 15

 

060 01 KEŽMAROK

 

tel.: 0918 433 355,  0905 398 092, 052/77 22 466

vsfzpp@azet.sk

 

 

IČO: 00594504

DIČ: 2021157259

VÚB, a.s  -  č. účtu: 14831542/0200

 

 IBAN: SK86 0200 0000 0000 1483 1542
FUS-logo.jpg

Východoslovenské folklórne združenie je jedným z členov Folklórnej únie na Slovensku, ktorej  úlohou je  uchovávať, ochraňovať a rozvíjať duchovné a materiálne prejavy tradičnej a ľudovej kultúry Slovenska na podujatiach doma a v zahraničí. Zároveň chce chrániť záujmy detí, mládeže i dospelých pri tejto činnosti spojenou s deklaráciou UNESCO a IOV.  
Zálesanka 2005 - VIII.

-          stretnutie individuálnych členov  VSFZ v Č. Kláštore. Možno povedať aj inak pokračovanie Zálesanky VII. po rokoch. Tentokrát však počasie neprialo tak, ako by malo. Prvý z troch pobytových dní bol upršaný, ale nálada bola veľmi dobrá veď oslavoval štyridsiatku Kučo, alias Ing. Tibor Kučera. Programu bolo na výber, tak ako Zamagurské slávností ponúkajú.

Zálesanka 2001 - VII.

-          Po prvý krát trvala Zálesanka tri dni, udialo sa tak v Červenom Kláštore na Zamagurských folklórnych slávnostiach. Ubytovanie v chatkách  koncom júna bolo veľmi príjemné a malo svoje osobité čaro, doplnené  o perfektný program, kde nechýbalo splavovanie Dunajca na pltiach, nočný program v amfiteátri a nádvorí kláštora.

Zálesanka 1998 - VI. 

-          nazvali sme ju „gemerská", bývalo sa v chate Július v Rejdovej kde boli Gemerské folklórne slávnosti. Bol august a raj pre hubárov. Výborný bol aj ovčí syr, o ktorý sa postarali domáci členovia z gemerskej oblasti. Program Zálesanky sa spríjemňoval  aj účasťou na programoch gemerských slávností.

Zálesanka 1997 - V.

-          stretnutie individuálnych členov  VSFZ SOUP Viničky a zážitky spojené s ochutnávaním rôznych druhov vín malo svoju nezabudnuteľnú atmosféru aj vďaka ĽH Šarišan. Stretnutie sa konalo v marci tesne pred veľkou nocou, takže zásoby vína sa mohli využiť aj na sviatky.

Zálesanka 1995 - IV.

-          bola v prekrásnych Bardejovských Kúpeľoch. Pre všetkých boli zabezpečené procedúry a kúpanie v bazéne. Využilo sa všetko. Dlho budeme spomínať na spoločenské  stretnutie do samého rána, a na to, že do polnoci vyhrávali a soievali členovia folklórnej skupiny Raslavičan a od polovici muzika Salanci-Ondzik. V neposlednom rade aj na to, že si našiel čas prísť medzi nás aj predseda FÚS pán Štefan Zima.

Zálesanka 1994 - III.

-          sa volala „Plejsy". zaujímavá privítanka tých ktorí asi 4 km šľapali do kopca z Krompách na chatu na Plejsoch, v malom prírodnom amfiteátri. Nezabudnuteľná je však atmosféra pri kozube.

Zálesanka 1993 - II.

-          sa konala v Klenove a mala turistický charakter, ale aj významné poznávacie možnosti - naučiť sa od hostí, členov folklórnej skupiny Jadlovec z Margecian tancovať" starodávnu „krutu".

Zálesanka 1992 - I.

-          bola prvá, na nej sa rodil systém i „sekcia Zálesanky" t.j. zdravé jadro v združení Hosťom bol súbor Magura z Kežmarku.

1

   Zaplatením členského poplatku je možné získať zľavy na vstupnom na mnohých  podujatiach folklórneho charakteru. Dôležité však je, mať pri sebe členský preukaz s vlepenou členskou známkou na príslušný rok a preukázať sa ním pri vstupe na podujatie.

Napr.:

v  Zamagurské folklórne slávnosti, Červený Kláštor

v  FF Východná

v  Slávnosti Rusínov - Ukrajincov, Svidník

v  EĽRO, Kežmarok

Copyright 2009–2022 © VSFZ
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one